חממית

חממות לגינה ולמרפסת

כולם רוצים חממות לגינה ולמרפסת

היום, גם בישראל מקובל מאד לנהל חממות בגינה ובמרפסת. אפשר לפנק את עצמנו בחממה או כמתנה לבן זוג אהוב, או לחבר טוב שתמיד רצה להשקיע בתחום הגינון. חממות מאפשרות לנו לגדל כל גידול שרק נרצה, לאורך כל ימות השנה.

החממות קיימות כבר אלפי שנים. כבר בימי האימפריה הרומית. החיילים הרומאים המציאו את החממה, שהייתה עשויה אז ממיקה, שהיא סוג של מינרל. בעזרת המינרל הזה אפשר לגדל מלפפונים, שהיו אהובים במיוחד על הקיסר טיבריוס לאורך כל ימות השנה. עם הזמן החממות התפשטו בכל אירופה, והחל מאמצע המאה ה - 20 גם אנשים פרטיים נוהגים לרכוש חממה. בארצות הברית קיימות חממות ב - 3 מיליון בתי אב, מספר גבוה לכל הדעות.

 

אז מדוע שלכם לא תהיה חממה?

 

הייחוד של חממות בגינה ובמרפסת

לחממה יש מספר תכונות מיוחדות שהופכות אותה לאטרקטיבית ונוחה מאד לשימוש, גם עבור המשתמש החובב. ראשית, חממה, מעצם התנאים הבסיסיים שלה, עוד לפני שהתקנתם בה מערכת כלשהי היא כבר חסכונית. אפילו החממות הפשוטות כוללות כיסוי מיוחד שיבודד את הצמחים ויעזור לשמור על טמפרטורה קבועה יחסית. כמו כן המעטפת הטבעית של החממה מאפשרת חדירה נוחה של קרני שמש. לחילופין, אפשר גם לרכוש פתרונות הצללה עבור חדשי הקיץ החמים.

חממות לגינה ולמרפסת אף חוסכות באופן טבעי בהליך ההשקיה, הליך שהוא כידוע רגיש מאד עבור צמחים שונים. החממה באופן טבעי צוברת את האדים שעולים מן הצמחים לאחר ההשקיה, וכאשר האדים מתעבים הם יורדים בחזרה אל הצמחים, וחוזר חלילה. כמו כן, בעזרת מנורת פלורסנט פשוטה ניתן לדמות תהליך של תאורה גם בשעות החושך, על מנת לעודד את הצמחים לגדול ולפרוח בתוך החממה. שימו לב שעד כה נגענו במאפיינים של חממות לגינה ולמרפסת שהן פשוטות יחסית. יש כמובן דרכים להפוך אותן למשוכללות יותר.

 

החממות המתקדמות ביותר

היום יש אפשרויות רבות לשדרוג החממה שלנו, באמצעות שדרוג המערכות השונות. יש אפשרות לרכוש מערכות השקיה מיוחדות המבצעות השקיה "חכמה" של הגינה, כנו ניתוב רמות שונות של השקיה לצמחים השונים ולהוריד או להעלות את רמת ההשקיה בהתאם לטמפרטורה הכללית. יש מערכות אוטומטיות שנותנות פתרון של צינון או של חימום, גם זה בהתאם לטמפרטורה הכללית.

חממות לגינה ולמרפסת שונות בגודלן: באופן טבעי החממות לגינה גדולות יותר שכן המרפסת קטנה יותר. המגוון גדול מאד וניתן אפילו להתאים חממה למספר צמחים בודדים שאינה תופסת הרבה מקום.

 

למידע נוסף צור קשר