מחזור פסולת מוסדית
  מחזור פסולת מוסדית

  מתקן חדש מבית היצור של חברת SOMAT האמריקאית, מטפל בפסולת מזון בתכולה של עד 2000 ק"ג ומצמצמה במשקל ונפח עד 93%. המתקן אינו דורש אוורור או חיבור למים ותחזוקתו והפעלתו קלות ופשוטות.

    

  חממית – המרכז הישראלי לחממות ביתיות ולמחזור פסולת אורגני, זכתה לאחרונה בחוזה יבוא בלעדי לשווק בישראל של המתקן DH-30) Compostable Waste Dhydrator), המיועד לטיפול בפסולת מזון של מטבחים קטנים ובינוניים, בנפח של עד 2,000 ק"ג.

  בדומה למוצרים אחרים מסדרת DH של חברת SOMAT האמריקאית, אין צורך בהתקנה מיוחדת, חיבורים או אוורור וגם לא נדרשים אנזימים או תוספים מיוחדים.

  כדי להפעיל את המכשיר, יש לחבר אותו לשקע החשמל והוא מוכן מייד לפעולה. ההפעלה מתבצעת בלחיצת כפתור פשוטה, הבקרה אוטומטית לחלוטין ומספקת למפעיל מידע, משוב ושליטה על תהליך ההפעלה, ללא צורך בתכנות קוצב הזמן (טיימר).

   

  הדגמת הפעלה

   

  הפעלה

  מערכת אוטומטית הפועלת באתר הלקוח, המפרקת פסולת אורגנית באמצעות תהליך חסכוני באנרגיה ומבוקר אוטומטית. המערכת מיבשת את הפסולת האורגנית הרטובה ומפיקה מרטיבות הפסולת מים טובים להשקיה. בנוסף, היא ממחזרת את אנרגיית החום, דבר המקטין את צריכת האנרגיה הכללית שלה. זמן פירוק הפסולת משתנה לפי תכולת הפסולת המעובדת, אך אינו עולה על 24 שעות.

   
  מפרט טכני

  המערכת עשויה מפלב"ם 304, ותא הפירוק מצויד במערבל מכני. התא כולל אמבט שמן מבודד היטב ודלתות כניסה ויציאה אטומות, התורמים להקטנת צריכת האנרגיה של המערכת. המערכת כוללת רכיב לנטרול ריחות הפועל במשולב עם תהליך פירוק הפסולת. חיבורי התשתית היחידים הנדרשים הם חיבור לחשמל ולביוב או השקיה (צינור הניקוז כלול); אין צורך בחיבורים לאוורור או למי שתייה. במהלך הפירוק, תא הפירוק מסוגל להגיע לטמפרטורה של 82°C, דבר המבטיח תוצר סופי נטול ריח לחלוטין ונקי מחיידקים. התוצרת מתהליך זה מתאימה לטיוב קרקע בגן הנוי.

  המערכת מסוגלת לצמצם את המשקל והנפח של פסולת אורגנית בשיעור של 83% עד 93%. (נתון זה משתנה בהתאם לסוג הפסולת המעובדת).

   

  מאפיינים חשמליים

  220-200 וולט AC, 50/60 הרץ, 

  פאזה אחת, 1.5 קוט"ש לדגם DH-30, למתקנים הגדולים יותר חיבור תלת-פאזי.

   

  גימור

  כל המשטחים החיצוניים עשויים פלב"מ בגימור מלוטש.

   

  הציוד מסופק בלעדית על-ידי חברת חממית; לא כולל התקנה וחיווט.

   

  יתרונות השימוש ב-Compostable Waste Dhydrator:

  • הקטנת משקל ונפח הפסולת עד 93%.
  •  עלות תפעול נמוכה – מופעל על-ידי אדם אחד למשך דקות ספורות ביום.
  •  לא נדרש אוורור.
  •  לא נדרש חיבור למים.
  •  חוסך בעלויות הטמנה.
  •  תחזוקה קלה ופשוטה.
  •  פירוק פסולת אורגנית ללא שימוש במיקרו-אורגניזמים, אנזימים או תוספים שונים.
  • ידידותי לסביבה.
  • חוסך עלויות פינוי והובלה.