חממית

צמחי תבלין

היתרונות של צמחי תבלין

כולנו שמענו על הסגולות של התבלינים השונים. לאורך מאות שנים יוחסו לתבלינים סגולות רפואיות וגם היום ממליצים להשתמש בתבלינים לעזרה בטיפול במחלות. שימוש בצמחי תבלין משפר את הטעם והריח של מאכלים שונים ללא פגיעה בטעמם המקורי, וזהו קסמם. בעבר תבלינים שימשו לצרכי מסחר והם הוחלפו במוצרים שונים. צמחי תבלין רבים קיבלו שמות עממיים השונים מהשמות המקובלים. לדוגמא מה שאנחנו מכירים כזעתר נקרא אזובית מצויה. תבלין הלואיזה המצוין נקרא במקור ליפיה לימונית ועוד. לתבלינים יש פופולאריות עצומה בקהל הישראלי.

 

איך מגדלים תבלינים בצורה מוצלחת?

 

גידול צמחי תבלין בחממה

חממה היא האמצעי המקובל ביותר כיום לגידול של מספר צמחי תבלין בו זמנית. הדבר היחיד שמאחד את כל צמחי התבלין הוא השימוש בהם לתיבול מאכלים - כלומר מדובר בחלוקה מלאכותית למדי. התבלינים מתחלקים לקבוצות רבות ושונות - כל אחת מהן דורשת מידה שונה של אור, שמש, מים, לחות ודישון. מכיוון שמזג האויר בחוץ אחיד ואינו ניתן לשליטה, חממה יכולה לעזור לנו מאד בתהליך הגידול ולהביא לתוצאות מהירות. אם ניקח לדוגמא את הזעתר, נגלה כי מדובר בצמח שדורש כמות ממוצעת של שמש ורגיש מאד לקור, ובמיוחד להצטברות של מים על העלים. מנגד, המנטה דווקא דורשת השקיה גבוהה במיוחד אך עם זאת אור שמש חזק יחסית. מובן שאת התנאים הללו נוכל להעניק לצמחים שלנו אך ורק בחממה מבוקרת, שבה אנחנו שולטים בכל התנאים.

 

עוד כמה צמחי תבלין

על מנת להבין טוב יותר את עולם התבלינים וכיצד חממה תורמת לגידולם, נבחן מספר צמחי תבלין פופולאריים במיוחד, שכל אחד מאיתנו מכיר וגם אוהב. לדוגמא ריחן הבזיל. אתם אולי מכירים אותו יותר בשמו העממי בזיליקום. הבזיליקום הוא תבלין נפוץ למדי, במגוון רחב מאד של מאכלים שונים, החל מפיצות ומאפים שונים וכלה בתבשילים ומרקים. הגידול שלו, לעומת זאת, מתבצע בתנאים ספציפיים מאד. הצמח גדל באופן טבעי רק בין החודשים אפריל לספטמבר, אולם היות ואנו מעוניינים להשתמש בו לאורך כל השנה חממה תסייע ותתן לו את תנאי החום המבוקרים להם הוא זקוק.

מקרה קצת שונה הוא צמח הלוונדר, שידוע בעיקר בשל הריח המשכר שלו. צמח זה צריך כמות מועטה של מים, ודורש כמות גדולה במיוחד של שמש - תנאים שאפשר להעניק לו כל השנה, באמצעות חממה ביתית.

 

למידע נוסף צור קשר