חממית

צמחי גינה לבית ולמרפסת

מטהרים את הבית עם צמחים

 

כל אחד מאיתנו רוצה לגדול בסביבה בריאה וטבעית. כלל ידוע הוא שריבוי של צמחיה חיוני עבור מחיה אנושית. לכן, אין שום פלא שיותר ויותר אנשים מחליטים לטפח את הסביבה הפרטית והאישית שלהם, ומוסיפים צמחי גינה לבית ולמרפסת. על פי מחקר שנעשה בנאס"א, התברר שחלק גדול מאד מהצמחים שנהוג לטפח עבור הבית ועבור המרפסת עוזרים בטיהור הבית מאדים רעילים שנמצאים בסביבה האורבאנית. הניסוי מצא ששימוש בצמחים הפחית תוך 24 שעות כ96% מכמות הפחמן הדו חמצני, שהייתה בתוך חדר הבקרה בניסוי. שימו לב, תוך שימוש באמצעים טבעיים בלבד, אפשר להקטין בצורה משמעותית את הזיהום בבית, וכל זה בעזרת צמחי גינה לבית ולמרפסת. אז איך נגדל אותם בצורה אידיאלית?

 

מגדלים את הצמחים בחממות

אחת הדרכים היעילות ביותר לגידול של צמחי גינה בבית ובמרפסת היא באמצעות חממה ביתית. כולנו שמענו על חממות בהקשר חקלאי בעיקר, אבל כיום יש גם אפשרות לנהל חממה ביתית, שבתוכה אפשר לגדל פרחים וצמחים שונים, ולאחר מכן למקם אותם בתוך הבית או במרפסת וכך לשמור על איכות חיים גבוהה ונקייה יותר.

מה היתרונות של חממות? יש להן מספר יתרונות מרכזיים. כולנו יודעים שהצמחים צריכים מים – זאת אנחנו לומדים כבר בגיל צעיר. אבל איזו כמות של מים? ואיך אפשר לחסוך במים, ועדיין לגדל מגוון רחב של צמחים? כלל שאולי פחות הכרתם על צמחים ומים הוא שמחסור במים תמיד עדיף על עודף מים כך שבכל מקרה עדיף תמיד לחסוך. חממה ביתית מאפשרת לנו לחסוך בקלות, על ידי מנגנוני השקיה אוטומטית, וגם על ידי הקונספט הבסיסי של חממה, שבשל יריעות הפלסטיק שלה גורמות לאדי הצמחים לעלות למעלה, להפוך לטיפות – ולהשקות בחזרה את הצמחים.

 

אילו צמחי גינה לבית ולמרפסת אפשר לגדל בתוך החממה?

אם החלטתם שאתם רוצים לגדל צמחי גינה לבית ולמרפסת שלכם בתוך חממה, רצוי שתדעו אילו צמחים מומלצים. יש צמחים שבאופן מסורתי נחשבים למוצלחים במיוחד עבור הסביבה הביתית ואת כולם ניתן לגדל בתוך החממה.

צמח שכזה הוא לדוגמא החרצית. החרצית היא צמח מיוחד, שכן בכוחה לסנן אדים רבים שנמצאים בסביבה הביתית, כמו האמוניה שמגיעה מחומרי הניקוי, וגם הכימיקל בנזן. חרצית יכולה לשאר רעננה בתוך הבית לאורך חודש, ולכן אם תגדלו מספר חרציות לאורך השנה בחממה שלכם, תוכלו לשמור על סביבה נקייה לאורך זמן.

צמח נוסף הוא פיקוס בנימין. הצמח המיוחד הזה מצטיין בסינון של הגזים שנפלטים ממכוניות, ולכן ההצבה שלו במרפסת יכולה להיות סינון טבעי מעולה עבור הבית.

 

למידע נוסף צור קשר